15

saniye içerisinde siteye yönlendirileceksiniz. Reklami Kapatmak Için Tiklayin

no-repeat top left;width:560px;height:400px;">
O ilaçlar beyin kanaması geçirtti | Türkiye'nin Gözü Kulağı

O ilaçlar beyin kanaması geçirtti

O ilaçlar beyin kanaması geçirtti
Reklam.jpg

Doktorlar, kan sulandırıcı ilacın düzensiz kullanılmasının ciddi sağlık sorunlarına da neden olabileceği konusunda uyardı.

Uzun süredir kan sulandırıcı ilaç kullanan ve baş dönmesi şikayetiyle hastaneye başvuran 76 yaşındaki Özkan Özger, beyin kanaması geçirdi. 

Çanakkale'de yaşayan 76 yaşındaki Emin Ayvalı adlı kişi, kullandığı kan sulandırıcı ilaçlar nedeniyle hastanelik oldu. Şiddetli baş dönmesi ve dengesizlik şikayetiyle hastaneye giden Ayvalı, yapılan tetkiklerin sonucunu duyunca şok geçirdi. Testlerde hastanın beyin kanaması geçirdiği belirlendi.
 
Düzensiz kullanım beyin kanaması yapabilir

Yaklaşık 4 saat süren ameliyatın ardından yaşama tutunan Ayvalı'nın sağlık durumunun iyi olduğu belirten Op. Dr. Özkan Özger, “Hastamız şu anda yoğun bakımda 3 gün sonra ise taburcu edilecek. Kan sulandırıcı ilaç kullanımında dikkat edilmesi gerekiyor. Kan sulandırıcılar, özellikle kalp damar sağlığı başta olmak üzere birçok hastalık açısından önemlidir. Ancak bu ilaçları kullanan insanların özellikle düşme, çarpma gibi travmalardan uzak durmaları gerekir. Bazen düzensiz kullanım ve aşırı doz beyin kanaması yapabilir. Bu da doğal olarak öldürücü olabilir'' dedi.

Kaynak : İHA

Tüm Hakları Saklıdır @ 2017 | Türkiye'nin Gözü Kulağı | İletişim | Panel

Google Takip Kodu

Haber Portalı | webmaster: cumaliyakar